Jak uspořit při úklidu? Šetřete vodou! S moderními pomocníky to lze

V dnešní době klademe velký důraz na úsporu energií. Čím dál častěji se také setkáváme s varováním o nedostatku vody a potřebě šetřit, její cena stoupá. Na 22. března byl dokonce určen Světový den vody. Napadlo vás, že například při úklidu můžete výrazně uspořit právě za vodu?

Běžné vytírání

Běžná domácnost vyžaduje kromě obvyklého zametání či vysávání také celkem časté vytírání. Při mytí i malé místnosti použijeme celý kbelík vody. Když si spočítáte, kolik litrů to za jeden takový úklid je, dostaneme se přibližně na 5 - 10 litrů na jedno vytření. Více namáhané povrchy, například v chodbě nebo předsíni, často vytíráme i několikrát týdně. Dohromady pak spotřeba vody nenápadně vystoupá na skutečně vysoké číslo. Měsíčně můžeme na úklid středně velkého bytu spotřebovat i 150 litrů vody!

Revoluce v úklidu domácnosti

Udržet domácnost opravdu čistou a snížit přitom i spotřebu vody při vytírání na minimum, může být ale také velmi snadné. Například úklidový systém, který vyvinula společnost Vorwerk, nabízí revoluční řešení. Úklidový systém Kobold VK200 ve spojení s jedinečným nástavcem na čištění pevných podlah Kobold SP600, dokáže jediným tahem podlahu vysát i vytřít zároveň. Vysáváním se nejdříve odstraní hrubé nečistoty, než se rotující, lehce navlhčená mikroutěrka pustí do vytírání. Kmitá po podlaze 1 350 krát za minutu a odstraňuje nečistoty jemně, ale důkladně. Hravě si poradí s každým typem pevných podlah. Jelikož spotřebuje na úklid 60 metrů čtverečních jen 260 ml vody a 3 ml čisticího prostředku Koboclean, je Kobold SP600 úsporný a ohleduplný k životnímu prostředí. Používá jen lehce navlhčenou mikroutěrku, která bezpečně zachytí veškeré nečistoty. Díky tomu, že na podlahu aplikuje optimální množství kapaliny, zkracuje i dobu potřebnou na schnutí. Pro více informací navštivte www.vorwerk-kobold.cz.

Úspora vody s Koboldem je opravdu výrazná. Kromě toho je obrovským bonusem i úspora času a snadná obsluha. Podívejte se na výzvu: Kobold SP600 vs. běžné vytírání. Vytírání tak už nemusí být nutně zdlouhavé a vyčerpávající a dokonce nám může ušetřit náklady za vodu. To, zda se chováme šetrně k životnímu prostředí, je v dnešní době velmi aktuální.