Ochutnejte svět v šálku kávy

Moderních způsobů přípravy kávy existuje několik, stejně tak jako druhů kávy. Jednotlivé druhy kávy a jednotlivé způsoby přípravy poskytují jiný výsledek a koncovou chuť. Chcete si vychutnat ten skutečný požitek ze šálku kávy? Pak sáhněte po čerstvě pražené kávě a správně si ji připravte.

Čerstvě pražená káva

Příprava šálku lahodné kávy začíná výběrem čerstvě pražené kávy – v dnešní době je dostupná široká nabídka čerstvě pražených zrn z nejrůznějších částí světa. Je jen na vás, kterou kávu si vyberete a začnete postupně ochutnávat svět a pronikat do tajů a chutí jednotlivých druhů.

Mletí kávy

Mlýnky na kávu usnadní nejen proces mletí, ale nabízí také řadu funkcí, jako je nastavitelnost hrubosti mletí v závislosti na zvoleném způsobu přípravy kávy. Do french pressu patří hrubě mletá káva, jemně mletá káva je vhodná do moka konvičky a na espresso je třeba namlít kávu velmi jemně.

Způsoby přípravy kávy

Frech press patří mezi ty jednoduché, pohodlné a levné nástroje. Stačí mít nádobu s pístem, na jehož konci je jemné sítko. Do nádoby nasypete kávu, zalijete horkou vodou a necháte přibližně 3-4 minuty odstát. Poté zatlačíte na píst a přecedíte tak sedlinu od hotového nápoje.

Domov moka konvičky je v Itálii, v zemi, kde si kávu umějí vychutnat. V moka konvičce probíhá příprava kávy pod tlakem, kdy hlavní roli hraje pára – do filtru ve středním dílu konvičky se naplní káva, do spodní nádoby se nalije voda a konvička se postaví na vařič. Do horní nádoby se zachytí přefiltrovaná káva.

Mezi jeden z nejjednodušších a nejoblíbenějších způsobů přípravy kávy za použití elektrického přístroje patří bezesporu Dripper – překapávač. Jedná se o systém, kdy voda v překapávači je ohřáta k bodu varu, a poté ve formě páry vystoupá z nádoby a zkondenzuje se do filtru s namletou kávou.

Na přípravu pravého italského espressa se používají speciální kávovary – pressovače. K dostání jsou buďto pákové nebo automatické. Příprava kávy spočívá v protlačení horké vody pod tlakem skrz kávový filtr. Pákové přístroje vyžadují obsluhu se zkušenostmi, automatické kávovary jsou jednodušší na ovládání.

Na e-shopu www.whaat.cz nabízíme čerstvě praženou kávu z české pražírny Yemenites a širokou nabídku kávovarů.