Rekonstrukce jako cesta k vlastnímu bydlení

Podle průzkumu ČMSS, největší české stavební spořitelny, se v nejbližších letech chystá rekonstruovat každá druhá domácnost. Rekonstrukcím nahrávají i stále rostoucí ceny nemovitostí. Ty se pro většinu z nás stávají nedosažitelnými, a tak se mnohem častěji pouštíme do zvelebování starších nemovitostí.

Poptávka po vlastním bydlení roste a s ní i jeho ceny. Zdražují nemovitosti, zdražují i hypotéky. Češi si však na vlastní bydlení potrpí, a tak se nenechají jen tak odradit. Problém však nastává na straně nabídky. Nových bytů se staví málo a postavit si vlastní dům vyjde v naprosté většině případů mnohem dráž než koupě bytu.

Rekonstrukce má své výhody

Nemovitosti, které by vyhovovaly našim představám, se tak stávají nedostatkovým zbožím. Častěji proto kupujeme starší a předěláváme si je k obrazu svému. Nejčastěji přitom využíváme úvěry ze stavebního spoření, které jsou pro financování rekonstrukcí jako stvořené. Nemusíte zastavovat nemovitost, ani platit přemrštěné úroky.

Nepodceňujte přípravu

V případě, že se hodláte pustit do větší investice, je dobré začít včas spořit. Nejatraktivnějším spořicím produktem u nás je dlouhodobě stavební spoření. V blízké budoucnosti si ho chystá uzavřít téměř 10 % Čechů, což je zhruba milion lidí.

Nenechte své úspory požrat inflací

Výhodou stavebního spoření je samozřejmě státní příspěvek, který významně zvyšuje výnosnost uložených peněz. Na vkladových účtech se stále úrokové sazby drží velmi nízko. Pokud chcete své peníze bezrizikově uložit a zároveň o ně nepřijít díky inflaci, pak je pro vás stavebko nejlepším řešením. Vaše vklady jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 eur a při využití státní podpory dosáhnete na zhodnocení až 3,4 %.

Zajistěte si výhodnou sazbu

Kdykoli po dobu spoření pak můžete využít možnost úvěru s předem danou úvěrovou sazbou. Stavební spořitelny musí svým klientům zaručit výši úvěrové sazby minimálně po dobu 6 let. Už dnes tak víte, za kolik si budete moci půjčit třeba v roce 2024.