Proč se tísnit? Každý ví, že větší je lepší!

I přes aktuální módu vozů SUV se velkoprostorová auta mnohem víc hodí pro každodenní život. Využití najdou pro práci i vyjížďky s rodinou. Dávno už neplatí, že se řídí jako velké dodávky. Rozdíl oproti ovládání běžného kombi ani nepocítíte!

Pokud máte všech pět pohromadě, nemusíte řešit žádné nosiče lyží či jízdních kol na střechu, přepravní boxy a jiná nouzová řešení. Všechno totiž v klidu naskládáte dovnitř vozu, kde to bude chráněno před vnějšími vlivy i zloději. Podmínkou je ale správný výběr velkoprostorového auta!

Ani rodinná kombi dnes nemusí být dostatečně velká pro týdenní dovolenou rodičů se dvěma dětmi. Pokud se podaří tři a více potomků, už nemá rodina ani jinou možnost než lovit ve vodách nafouklých osobních vozů, které však většinou nabízí jen pět plnohodnotných sedaček a jen některé vozy mají další dvě zadní, obvykle spíše nouzová sedadla. Brzo se ukáže, že třetí řada sedáků vzadu tak docela nevyhovuje pro dlouhé cesty a ve voze není prostor pro zavazadla.

Řešením je až skutečně prostorné auto s osmi nebo devíti plnohodnotnými místy. Pokud jednou pasažéři ochutnají výhody zadních sedadel s možností uspořádání obličejem k sobě, už nebudou chtít jinak. A z praxe pak platí, že se z velkého auta nikomu nechce vracet do malého.

Králem v segmentu devítimístných rodinných vozů je Ford Tourneo Custom, který teď přijíždí ve vyladěné formě. Nové dvoulitrové motory EcoBlue jsou nejen úsporné, ale především tiché. A neplatí ani obavy z vyšších provozních nákladů – k autu totiž zákazník dostane záruku na 5 let / 200 000 km (platí, co nastane dříve). A případná panika z obtížného parkování je lichá díky zástupu asistentů na palubě – vůz může být vybaven systémem, který při couvání z kolmého parkovacího místa detekuje vozidla přijíždějící z obou stran a upozorní na ně řidiče.

Pokud tedy hledáte vůz, se kterým budete moci vyrazit na dovolenou v plné sestavě, Ford Tourneo Custom je pro vás ideálním řešením!