Jak jsem skončila v korporátu a našla smysl života

Zní to jako klišé z latinskoamerických telenovel, ale opravdu se to stalo. Nikdy bych nevěřila, že najdu smysl života v něčem tak fádním, jako je vaření. Nejen pro svou milovanou rodinu a přátele. Ale i pro úplně cizí lidi. Protože láska k jídlu spojuje a dokáže ze dne na den změnit život. Jako mně.

Jak to začalo

Jsem vystudovaná ekonomka. Čísla mě vždycky zajímala, mají řád a smysl. Po škole jsem nastoupila do velké nadnárodní firmy. Pak jsem otěhotněla, po prvním dítěti přišlo druhé a do zaměstnání jsem naskočila opět až po 7 letech. I když jsem se na mateřské snažila sebevzdělávat, měla jsem pocit, že to stejně nestačí. A tak jsem za počítačem zůstávala déle než ostatní, tabulky s grafy byly mými pravidelnými večerními společníky. Domů k rodině jsem často přijížděla po sedmé večer.

Překvapená

Plnohodnotně kombinovat pracovní povinnosti s péčí o blízké bylo čím dál náročnější. Jednou jsem se svěřila kamarádce. Jak zanedbávám rodinu, po nocích koukám do počítače a dělám reporty do práce. Jak nic nestíhám. Pozvala mě k sobě na víkendový oběd. Proč ne, aspoň pro jednou uvaří někdo jiný. Kdybych tak věděla, co se z toho vyklube. Normální předváděčka nějakého robota. Tohle má u mě Mirka schované, myslela jsem si. Jenže po dvou hodinách, kdy nám obchodní zástupkyně připravila senzační pomazánku, bagetky, krémovou polévku a masové kuličky s brambory, jsem zbystřila. Tohle všechno za dvě hodiny? Vždyť si s námi pořád povídala, jak to udělala?

Ohromená

Na konci ukázky jsem si vzala propagační letáček a doma si ho prostudovala. Ten zázračný robot od firmy Vorwerk se jmenoval Thermomix® a zastal práci 12 jiných samostatných přístrojů. V jeden okamžik dokáže připravit omáčku, přílohu a šťavnaté maso. Stačí sledovat pokyny na displeji a přidávat jednotlivé ingredience. O zbytek se postará Thermomix®. Nějaký čas jsem o něm přemýšlela, až mi to nedalo, a zavolala jsem té šikovné paní od Mirky.


Zapálená

Moc se mi líbil její zápal a nadšení pro to, co dělá. Ta láska k vaření, jídlu a lidem. To by se mi taky líbilo… A tak jsem se stala součástí velké thermomixové rodiny. Pracuji tehdy, když mi to děti a jejich kroužky dovolí. Každá ukázka je jiná, stejně jako rodina, kde vařím. Dodnes děkuji Mirce za to, kam mě (neúmyslně) nasměrovala. A práce v korporátu? Už mě nestresuje. Jsem totiž svou vlastní paní a dělám to, co mě baví.

Chcete být jako já?

Zuzana, Brandýs nad Labem